STVOŘIDLA, POJÍZDNÁ VÝDEJNA OBĚDA, LEDEČ A NÁVŠTĚVA A STEZKA ODVAHY - ŠESTÝ DEN JE ZA NÁMI!

09.08.2019

Dnes jsme se vydali na celodenní výlet. Z večerního dopisu jsme se dozvěděli, že nás čeká návštěva Stvořidel. Hned po snídani jsme se vydali na cestu - jak jinak než vlakem. S vlakvedoucími jsme již kamarádi a tak nám vždy nechají dostatek času, abychom stihli nastoupit a u toho se počítat. Vrchním počítadlem se pro tento výlet stala Alenka, která je nezlomná a počítá do úmoru kostí.

Vystoupili jsme v nedaleké Smrčné a vydali se turistickou trasou podél Sázavy. Příroda kolem krásná - jen v některých úsecích jsme míjeli čerstvé mýtiny. Na Stvořidlech nás přepadl hlad a horkost. Pro Múzy ale není nic problém. Plavky jsme s sebou měli, tak jsme se svlažili a oběd nám dovezla naše milá paní vedoucí Martina. Užili jsme si tedy takovou polní kuchyni a vynikající buřtgulášek! MŇAM!

Pak už nás čekala cesta lesem a po cyklostezce až do Ledče, kde jsme měli i chvíli rozchod na náměstí. Pak už jsme ale museli spěchat na vlak a zpět do tábora, neb nás čekala návštěva. 

Přijeli k nám Múzy. Respektive, Múzy jsou tu kolem nás celý týden, ale tentokrát přijela parta z organizace Múzy dětem, pod jejíž záštitou se právě náš tábor koná. Po večeři se nám představili a ukázali, co umí a co nás tudíž bude následné dopoledne čekat. 

Karel s Alicí nám zahráli několik písní z dílny Fénixu - a dokonce si s nimi zazpívala i Maruška. Alžběta nám zarapovala pohádku od Petra Nikla, žonglér Filip nás rozesmál a uvedl v úžas svým umem a smyslem pro legraci. František nám též zahrál několik písní ze své dílny. Do představování nám přišla Múza s dopisem, v kterém nás vyzvala k noční stezce odvahy. Kdo chtěl, mohl se vydat do noci po svíčkách. Tuto aktivitu ocenilo zejména starší osazenstvo.

Pak už byl opět čas spánku - zítra je také den!